چیزی که خیلی به چشمم میخوره 

قدرت کم زنهای ما در ایران هست.

به نظر من مهمترین اسلحه ی یک زن به عنوان قدرت "اعتماد به نفس" اون زن هست.

وقتی از قدرت حرف میزنم تو ذهنتون نیاد که ااا ، اونی که دکتره، اونی که مهندسه ، اونی که پولداره و . قدرتمنده ! 

نه ! 

شما میتونی یک زن بی سواد و بی پول ؛ اما قدرتمند باشی و در مقابل میتونی یک زن پولدارو تحصیل کرده ی ضعیف باشی.

چطوری ؟ 

وقتی اعتماد به نفس داری، خودت رو باور داری ، تو قدرت داری ! دیگه کسی نمیتونه بهت زور بگه ، زور گفت جوابش رو اونقدر محکم میدی که دیگه جرات نکنه زور بهت بگه ؛ بهت ظلم‌ کنه. 

چون تو خودت رو باور داری ! تو خودت رو به عنوان یک انسان ، نه کمتر و نه بیشتر باور داری ! 

در جامعه ی ما به اشتباه قدرت زن در جایگاه اجتماعی و تحصیلات بالا و درآمد خوب خلاصه میشه ! اما این طور نیست ! قدرت یک زن در باور به خودش ، در اعتماد به نفسش نهفته است. 

+نشسته بود کنارم داشت نقاشی های قدیمیش رو نشونم میداد ، از شوق و ذوق قدیمش برام میگفت.

نگاهش کردم گفتم حیفی تو، چرا اصلا اومدی پزشکی ؟ به درد اینجا نمیخوری تو.

گفت به خاطر مادر پدرم.

بعدش یه آه عمیقی از ته دلش کشید و گفت میدونی مریم چند وقته ساز نزدم ؟ نقاشی نکردم ؟ شعر نگفتم ؟ 

روحم مرده.

خندیدم گفتم به خاطر یه دختر آخه ؟ 

حیف نیست ؟ 

داری با سیگار و مشروب خودت رو نابود میکنی.

رها کن. 

++مریض دختر ۱۳ ساله اومد با عدم دفع مدفوع از یک ماه قبل. هیچ وقت فکر نمیکردم برم بالا سر مریض در حالی که فحشم میده فریاد میزنه مدفوعش رو با دستم بکشم بیرون و عین خیالم نباشه اون لحظه و فقط به راحت شدن مریض فکر کنم.

از اتاق اومدم بیرون ، بوی مدفوع گرفته بودم ، بازم عین خیالم نبود.

آخرشم از بس جیغ زد و کولی بازی درآورد رفت اتاق عمل زیر بیهوشی استادم براش تخلیه کرد.

+++ساعت ۳ صبح با بچه ها رفتم سحری بگیرم ، یه کاسه پر گوشت و آب گوشت و سبزی پلو دادن ! خندیدم به آشپز گفتم ، من شده ماه رمضونا نصف شب غیر کشیکمم میام ازتون غذا میگیرم اگر این مدلی توپ غذا میدین از ترس خدا تو ماه رمضون :))

++++باور کن تو را دوست دارم. 

صدای مرا نقاشی کن.

دریافت

مشخصات

آخرین جستجو ها